| tvonlinee a întrebat:

Nu imi mai merge sonorul la pc. Cand pornesc boxele se aude doar un bazait. O fi de la placa de sunet? Boxele le-am legat la alt pc si functioneaza

2 răspunsuri:
| alexmircescu13 a răspuns:

Verifica intai setarile placii de sunet, in primul rand daca mai sunt driverele instalate, iar apoi daca nu cumva e pe 'mute' sau daca nu are sonorul la minim. Verifica daca e introdus bine jack-ul care vine de la boxe. Daca toate astea sunt in regula inseamna ca e dusa placa de sunet si atunci urmeaza sfatul lui GeorgeStangaciu. Succes!

| StangaciuGeorgeRazvan a răspuns:

Salut.Da...poate fi de la placa de sunet, dar zi mersi că nu e altceva, pentru că asta costă puţin şi se montează uşor.La eMAG ai şi livrare gratuită la orice produs de orice valoare: http://profitshare.emag.ro/....../click.php zi bună.