| memememerererety a întrebat:

NU imi merg cateva taste de laptop (vreo 6, 7) si nu stiu de ce. I-am dat restart de vreo 2-3 ori dar nimic. Brusc s-a intamplat sa nu mai mearga nu stiu de ce. Nu pot merge la service sau ceva deoarece am doar 13 ani si nu vreau sa afle tata. Va rog putin ajutor.

11 răspunsuri:
| Roxin_Alex_1989 a răspuns:

Exista tastatura de cumparat usb sau ps2 la ps2 are adaptor special daca nu ai intrare la porturi.la service poti merge eu am 12 si ma duc la tot felul de serviceuri.sau zi mamei tale sa nu-i zica tatalui tau si va duceti amandoi acolo. p. s tatal tau nu are de ce sa se supere tu chiar nu esti devina daca zici ca nu ai facut nimic

| doctorandus a răspuns:

Oi fi apasat F-Lock.

| papusica987 a răspuns (pentru doctorandus):

Care e tasta aia?

| doctorandus a răspuns (pentru papusica987):

Unele tastaturi au tasta respectiva, nu toate. In general, tastaturile de laptop au tasta respectiva. F-Lock actioneaza similar cu Caps-Lock, insa se refera la tastele de functii, nu la majuscule. F-Lock activat e ca si cum ai tine tot timpul apasat tasta Fn (aia cu albastru).

| papusica987 a răspuns (pentru doctorandus):

Mersi. nu o am la laptop, nu imi merg cateva taste nici mie nu am varsat nimic pe ele...

| doctorandus a răspuns (pentru papusica987):

Vezi ca pe langa F-Lock mai e si Num-Lock, si asta poate cauza probleme daca ai activat-o din greseala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tatal tau nu ar trebui sa fie suparat deoarece nu tu esti de vina pentru asta(dupa cum tocmai tu ai zis-o happy ). Incearca sa reinstalezi Window-sul(bineinteles daca stii si daca ai tastele de navigare functionale). Daca nu vrei sa incerci faza cu Windows-ul trebuie sa-i spui tatalui tauwinking.
Noroc.

| Stefan_Amisculesei_1998 a răspuns:

Sterge driverele de la porturile usb dai restart la laptop iar laptopul ti le va reinstala la mine a mers

| Rusu_Ionut_1905 a răspuns:

Imi poate spune cineva de ce dupa ce joc fifa, eurotruck2, needfor speed most wanted unele dintre taste nu imi mai merg (laptop)