| MrGreem a întrebat:

Nu inteleg care ar fi mai avantajos sa imi cumpar un pc sau sa cumpar eu piesele si sa il asamblez.

Vreau eu si eu un build pentru un pc gaming care sa ruleze cu usurinta: Lol, ets2, world of tanks, tanki x, cs go.
Buget Maxim 2.500 Lei

Daca stie cineva un pc pentru gaming la banii astia care sa ruleze jocurile alea sa-mi lase link.
Treaba e ca imi caut un pc in jur de 2.000-2.500 dar sunt atatea pc-uri si nu ma pricep in domeniul asta si e o alegere importanta. Banii mei nu cresc in copaci.

2 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Cpu: amd ryzen 5 3.2 ghz 4 nuclee si 8 threaduri
Ram: 16 gb hyperx 2400 mhz
Video: nVIDIA geforce 1050 ti 4 gb
Ssd: Kingston 240 gb+ssd 1tb Toshiba
Sursa: 500w sirtec
Carcasa: floston
Ajuns la un total de 2700 lei doar unitatea. In momentul de fata preturile sunt mari..eu am luat piesele de black fridai.

| MrGreem explică (pentru Sofer):

Practic doar unitatea ma interesa.
Sa inteleg ca tu consideri aceste componente destul de puternice ca sa imi asigure o buna functionare a jocurilor?