| Yumen a întrebat:

prietenul meu are un laptop Samsung. Cand vrea sa porneasca laptopul, apare chestia aia ca Starting Windows Normaly si cand apasa pe el, apare Starting Windows si steagul, apoi ramane blocat. A incercat sa scoate bateria si incarcatorul
30 minute si tot nu merge. Cum as putea rezolva problema?

Răspuns Câştigător
| Bucuresti_Rutare_1994 a răspuns:

Buna.
Problema laptopului este la placa video care nu suporta acel windows sau windows-ul care are fisiere corupte / virusi.
Iti recomand reinstalarea windowsului sau schimbarea acestuia (daca ai windows 7 in xp sau din xp in 7 home premium.).

5 răspunsuri:
| S3c0ndSh0t a răspuns:

Reinstalarea Windows-ului.

| K0sti a răspuns:

Ce treaba are scosul bateriei cu windowsul?

| HuShEr a răspuns (pentru K0sti):

laughing) cand se blocheaza il scoate oleaca din priza sa isi revina laughing)))

| K0sti a răspuns (pentru HuShEr):

Mda... happy

| LostInPark a răspuns:

Reinstaleaza windows si apoi daca problema persista, masoara tensiunea incarcatorului, in caz ca tot nu gasesti vreun defect se merge mai departe in placa de baza la cei doi regulatori, unul pentru baterie iar celalalt pentru incarcator.Dar asta o faci la service autorizat.