| JusTPauL a întrebat:

Nu mai pot scapa de anti virus-ul nod32.
Am incercat sa il dezinstalez si nu a mers, si am folosit un program de dezinstalat, a sterge ceva din el dar nu tot iar acum cand pornesc pc-ul porneste si el, am incercat si alte programe dar nu ma lasa sa-l sterg. Ma poate ajuta cineva?

Răspuns Câştigător
| ale28bz a răspuns:

Sa dezinstalezintalati un antivirus e uneopri mai greu decat cred unii. care va propun,, panel> add or remove programs. FUNDA? '' ca sa reusesti va trebui sa intri in save mod, daca urmezi acesti pasi vei reusi si imi vei multumi funda imi veti da doar daca credeti ca merit
Va trebui să intraţi în Modul Safe acest lucru se face prin două metode; Varianta 1 1 Închideţi şi apoi porniţi calculatorul 2 Când Windows-ul se încarcă, apăsaţi tasta F8. Pe ecran va apărea Advanced Options Menu. Dacă apeşi tasta F8 prea devreme, este posibil ca unele calculatoare să afişeze un mesaj de eroare. Dacă se întâmplă acest lucru, reîncepeţi de la pasul 1. 3 Alegeţi opţiunea Safe Mode din meniu, după care apăsaţi Enter Varianta 2 1 Start>Run>Scrieţi msconfig şi apăsaţi apoi Enter sau OK 2 Apăsaţi pe tab-ul BOOT.INI. 3 Bifaţi căsuţa din dreptul "/SAFEBOOT" şi apoi apăsaţi OK. 4 Restartaţi calculatorul. Acesta va porni în Safe Mode.
Pentru a reveni la starea normală, repetaţi paşii 1, 2, 3, iar la pasul 4 debifaţi căsuţa "/SAFEBOOT ", după care restartaţi calculatorul. Windows-ul va porni normal.
Pentru cei mai puţin experimentaţi propun prima variantă. Odată ajunşi în Safe Mode trebuie să urmaţi paşi prin care veţi dezinstala antivirusul manual, acest proces este cel mai critic dintre toate metodele. Aplică această metodă, atunci când toate metodele au eşuat
Click pe meniul Start şi apoi faceţi clic pe Executare (Run)
Scrieţi aici regedit şi apăsaţi Enter.
De la editorul de registry găsi următoarele taste şi ştergeţi-le:
A.HKEY_CURRENT_USER\Software\ESET
B.HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\ESET
C.Key_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run\egui
Click pe meniul Start>Panoul de Control>Folder Options >View>şi bifaţi>Show hidden files and folders.
II Du-te la C: \\inf folderul WINDOWS şi a şterge INFCACHE.1 fişier din acel folder.
Reporniţi computerul şi după restart, ştergeţi următoarele trei dosare.
C:\Program Files\ESET
C: \Documents and Settings\All Users\Application Data\ESET
C:\Documents and Settings\%USER%\Application Data\ESET.
Dacă ceva nu poate fii şters, folosiţi un program special ce vă permite să faceţi acest lucru eu recomand Unlocker! 9.0 e foarte mic şi uşor de folosit, odată instalat nu mai rămâne decât să daţi click dreapta pe ce anume doriţi să ştergeţi să alegeţi unlocker

8 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Instaleaza-l din nou. Dupa ce l-ai instalat, descarca asta care nu e gratis dar e bun:
http://www.softpedia.com/progDownload/Your-Uninstaller-Download-29334.html

| al3xander a răspuns:

Incearca sa folosesti utilitara asta http://www.bleepingcomputer.com/download/eset-uninstaller/ pentru stergere manuala

| JusTPauL explică (pentru al3xander):

Nu am reusit sa fac nimic cu el.

| JusTPauL explică:

Asta am incercat deja, dupa ce debifez nod32 si dau restart el tot ramane bifat si porneste cu windowns-ul.

| TellaPro a răspuns:

Du-te in control panel> add or remove programs. FUNDA?

| JusTPauL explică (pentru TellaPro):

Aia am incercat prima data si nu a merslaughing)) Doar nu era sa caut programe daca mergea din control panel.

| TellaPro a răspuns:

Nu-i mai ziceti mah sa-si puna alt antivirus peste nod32 ca i se strica calculatorul desteptilor

| Munteanu_Marius_1999 a răspuns:

Trebue sa intelegi ceva orice antiviurus ete tot un virus.Atunci cand isi gaseste prieteni tii arata tie ca sa ii stergi.Inceraca sa instalezi alt antivirus de exempu Avira PATE INSTALIND ALT antivirus poti sa stergi Eset Nod32