| G a întrebat:

Nu-mi mai merge sunetul pe youtube, vimeo si alte site-uri cu filmulete (filmuletele merg si se vad bine, dar nu se aude nimic). Am incercat pe Mozilla, Chrome, Safari, nu merge pe niciun browser. Daca deschid o melodie de pe calculator, se aude, deci boxele merg. Sugestii?

5 răspunsuri:
| jabiilord a răspuns:

Creeaza un nou user de calculator --> control pannel user account si incearca asa poate are ceva userul tau de calculator. Daca nu merge nici asa incearca cu o reinstalare de windows. Stiu ca e neplacut dar e tare ciudat lucrul care ti se intampla tie app ai windows 7? Daca da la asta stiu ca poti sa pui pe mut aplicatiile asa ca vezi si acolo. Eventual mai incearca totusi si o reinstalare de placa de sunet.
Mergi in Device Manage dai uninstall la driverul placii de sunet si ii dai restart. O sa se instaleze singur inapoi.
Daca te intereseaza si alte Tutoriale PC, uite aici unele destul de faine: http://www.tutorialepc.ro

| AlexaS a răspuns:

Rezolvarea problemei

trebuie sa aveti instalat

DivX HiQ
si
DivX Plus Web Player HTML5
le gasiti la extensions daca folositi chrome

| ღ♥•º°mariposa°º•♥ღ a răspuns:

Ciudat ...ai incercat si pe Opera?

| pwp a răspuns:

Sieu am avut problema asta, dar la mine nu mergea nici winamp.
am chemat pe cineva, si mi-a zis ca era problema si de la boxe, si de la calc...

| Paty3 a răspuns:

Esti sigura ca din setarile de la calculator la 'Volume' nu este dat pe 'Mute'?happy