| heroes a întrebat:

Nu stiu ce sa aleg? Intre Samsung galaxy ace 2 sau Samsung galaxy advance...
Ce sa aleg? E forte important pentru mine va rog sa ma ajutati!
Vreau pareri pro contra si detalii dau FUNDA SI VOT!

Răspuns Câştigător
| imbemon a răspuns:

Daca ai bani... alege Galaxy S Advance.
-In primul rand ecran Super AMOLED, si o sa observi diferenta, crede-ma, plus display cu 0.2" mai mare fata de Ace 2. BTW, ecranul e la fel cu cel de pe Galaxy S si Galaxy S Plus.
-8GB memorie interna fata de 4GB la Ace 2. O sa spui ca nu conteaza, ca pui card, dar nu e asa, la Android aplicatiile se instaleaza pe memoria telefonului (cea interna, nu pe card). Asta bineinteles pana cand intervii, daca intervii, cu Root.
-Camera din fata este de 1.3MP fata de cea VGA la Ace 2. O diferenta totusi daca o vei folosi la video-calling.
-Procesorul la Advance este Dual-Core la 1GHz fata de Dual-Core la 800MHz (nu e diferenta mare, dar exista).
-Din punctul meu de vedere, design mai frumos.
-Nu sunt aici foarte sigur, dar Galaxy S Advance imi da impresia de o constructie putin mai solida, mai de calitate, dar totusi nu garantez, nu am tinut Ace 2-ul in mana.

4 răspunsuri:
| lion112 a răspuns:

Samsung galaxy ace 2 are un dizain mult mai atractiv, dar are o memorie interna mai mica desi nu cred ca este asa important.
Camera primara e identica la ambele.
Desi daca fac o verificare mai amanuntita eu l-as alege pe Samsung galaxy advance este superiorfata de celalalt

Samsung galaxy ace 2:
http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_ace_2_i8160-4559.php

Samsung galaxy advance:
http://www.gsmarena.com/samsung_i9070_galaxy_s_advance-4469.php

(Scuze pentru eventualele greseli gramaticale)

| tpb a răspuns (pentru lion112):

"dezain"...straight face Unde ai crescut? la tara?!
P.S. : Eu iti recomand sa iti cumperi Samsung Galaxy Advance, e mai bun in multe privinte si cat despre ce spune lion112 nu conteaza memoria ca ii pui memorie externa si nu e o avere sa cumperi un card de memorie extern.

| heroes explică:

Sa mai vad daca apar raspunsuri si dupa votez! Da toate bune si frumoase hai ca aleg unu din ele da de unde il cumpar? ...eu vreau de la Orange cu abonament... Cand apare? P.S in martie se termina abonamentul

| tpb a răspuns (pentru heroes):

Nu-ti recomand sa te abonezi la Orange, e foarte scump si iti recomand sa te abonezi la cosmote sau daca nu vrei sa te abonezi du-te la domo/altex/germanos si acolo e mai ieftin decat la Orange.