| anonim_4396 a întrebat:

Nu stiu de ce, dar cand am copiat o fila de pe winrar pe desktop nu a aparut nimic, dar cand am copiat-o din nou zice ca deja exista si am incercat acelasi lucru cu un folder cu file in el. Dar cand l-am copiat pe desktop folderul este gol.
Si vreau sa stiu care este problema, de ce nu pot sa vad filele cand le pun pe desktop si vreau sa stiu daca ele sunt de fapt tot acolo si cum pot sa le sterg daca nu le vad?
Sper ca a facut sens.

12 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Vezi că e posibil ca fișierul salvat (și/sau fișierele din folderul salvat) să aibă atributul „hiden" - și atunci nu sunt afișate, în mod normal, în browser. Dar poți indica/selecta să vezi toate fișierele, inclusiv cele sistem și ascunse.

| anonim_4396 explică (pentru mihai69):

Cum?

| MeForeverAlone a răspuns:

Aplicația winrar este folosită pentru descărcări, ea este instalată în calculator fără să mai fie nevoie să o descarci tu. Însă nu-ți apare pe desktop. Dacă vrei să o găsești, intră în Start și scrie la Search winRAR. O să-ți apară programul, iar dacă dacă dai click pe el o să-ți apară un folder cu tot ce ai descărcat tu în calculator până acum.
Dacă vrei să dezinstalezi programul și să downloadezi altă versiune intră în My Computer, apoi în (C) și apoi în Program Files. O să-ți apară o mulțime de foldere, iar printre cele care încep cu W o să-ți apară și winrar. Dă click pe el și o să găsești acolo atât programul, cu toate descărcările tale, cât și opțiunea Uninstall.
Baftă!

| anonim_4396 explică (pentru MeForeverAlone):

Nu vreau sa descarc programul ca il am deja xD
Am zis ca cand trag filele din (PROGRAMUL PE CARE IL AM DEJA INSTALAT) nu le vad,

| MeForeverAlone a răspuns (pentru anonim_4396):

Am înțeles acum.
Dacă vrei poți căuta în My Computer și apoi în Download, ai acolo exact aceleași foldere, la care poți da copy-paste ca să pe lui pe desktop sau pe care pe poți trage pur și simplu pe desktop, ori în folderul în care vrei să le ai.
Încă o dată scuze pentru neînțelegere.

| anonim_4396 explică (pentru MeForeverAlone):

Nu-i nimic mai incerc sa explic inca odata.
Deci nu pot sa vad niste fisiere asta e problema mea le am pe desktop dar nu le pot vedea dar sunt acolo.

| MeForeverAlone a răspuns (pentru anonim_4396):

Ok, se poate ca folderele sau fișierele să fie ascunse undeva, dă click dreapta pe ecran și dă la view - large icons, sau la sort by-name, size, item type. Chiar dacă sunt ascunse, atunci când se aranjează vor apărea toate. Altceva nu mai știu ce să-ți zic, dacă nici așa nu merge...
Oricum, multă baftă! Sper să meargă!

| MeForeverAlone a răspuns (pentru MeForeverAlone):

Sper că măcar de data asta a înțeles...

| anonim_4396 explică (pentru MeForeverAlone):

Nope nici de data asta -_-
Dar nu-ti face griji am cautat pe internet cum sa vad fisiere ascunse si acum le-am gasit...
Dar multumesc pentru ca ai incercat sa ma ajuti intentia conteaza happy

| mihai69 a răspuns (pentru anonim_4396):

Deci nu mai e cazul să spun că pe Explorer ai un TAB intitulat „Vizualizare" și se bifează acolo să afișeze tot, nu?

| anonim_4396 explică (pentru mihai69):

Da acum stiu : P

| MeForeverAlone a răspuns (pentru anonim_4396):

Ok, hai ca ma simt ca naiba