| delaida a întrebat:

Nu stiu sa trasfer fotografii prin stick dintr-un calculator intr-un laptop, in general cunosc pasii dar nu stiu foarte exact, ma poate ajuta cineva si sa aiba rabdare cu mine? Multumesc

Răspuns Câştigător
| andutzai a răspuns:

Buna! Inroduci stick-ul in calculator. Dai pe my computer si vei vedea acolo numele sticului, faci dubluclick pe el si iti va arata toate documentele puse pe acel stick.(presupunand ca ai un fisier cu poze), pui fisierul in spatiul stick-ului,(presupunand ca ai pozele ne bagate intr-un fisiera), pui toate pozele pe rand. Dupa aceea inchizi spatiul destinat stickului( apesi pe x-ul din dreapta-sus a paginii), in bara de jos vei gasi ceva (nou)pe care va trebui sa dai si sa inchizi stick-ul. Dca nu poti scoate stickul direct. Introduci stick-ul in laptop si ve ida pe my computer si, apoi, pe numele stickului. Vei lua pozele de pe stick pe laptop si gata. Sper ca te-am ajutat.

| delaida explică (pentru andutzai):

Multumesc chiar daca este cam tarziu

4 răspunsuri:
| Dannyjj a răspuns:

Copiezi fotografiile pe stick iar apoi stickul il introduci in laptop sau in calculatorul pe care vrei sa salvezi pozele, in my computer ti-a aparut o iconita noua acela este stickul intri in el si copiezi pozele unde vrei in calculator. Daca nu ti-am explicat ceva lasa un mesaj si iti voi explica cu mare placere.

| Flash a răspuns:

Copy/paste, ca si cum ai muta dintr-un folder in altul, ce e asa greu tongue

| A_2738 a răspuns:

Salvezi pe stick datele din calc si apoi bagi stickul in laptop, copiezi datele si le salvezi in laptop... fundita?