| Eşarfăăă a întrebat:

Nu știu dacă aici merge întrebarea, dar fie.

Am un telefon Samsung E2550 și vreau să îmi pun o melodie pe el, pe cardul de memorie. Am setat din telefon : Stocare în masă. Este bine când vreau să pun de pe telefon pe laptop, dar, când am vrut să pun melodia pe telefon, îmi zice:

„ The disk is write-protected.
Remove the write-protection or use another disk.

- melodia care vreau să o pun -

Try Again / Cancel. "

Și când dau Try Again, îmi dă aceeași chestie. Și chiar dacă mut pe cealaltă opțiune din telefon, la fel face.
Întrebarea mea este cum pot să scot acel write-protection ca să îmi pot pune melodia pe telefon?

2 răspunsuri:
| bolunducu a răspuns:

Probabil tie protejat cardul.
din telefon intri la optiunile cardului si poate gasesti unprotect/ unprotected memory stick sau ma rog... ceva de genul

| CuloareaFericirii a răspuns (pentru bolunducu):

Am si eu aceas problema, dar unde gasesc optiunile cardului?