| Rusupaul1991 a întrebat:

O sa imi cupar un grup de pompare pe 400 v si il conectez la bransamentul de apa din casa!

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

S ar putea sa nu duca instalatia electrica 400 volti cand ea este conceputa pe 220 v, iti trebuie trifazic deci automat electricieni care sa iti monteze sigurante mai mari sa iti faca instalatie priza speciala sa alimentezi pompa cu curent, si pentru apă trebuie sa chemi un instalator de apă autorizat sa iti faca bransamentul deci te va costa bani grei sa faci pompa aia sa mearga, dar la ce iti trebuie pompă de apa cand există boiler electri sau pe gaze care incalzeste instant apa.

| gabicoo a răspuns:

Și ce legătură are postarea ta cu întrebarea pusă. Întradevăr întrebarea este un pic mai cretina dar nici să-i vindem organele celui care a pus-o nu e OK.

| LenaNikolaevna a răspuns:

Felicitări!

| Rusupaul1991 explică:

Ce ziceti imi pusca instalatia de apa daca bag grup de pompare de 400 v la bransamentul din curte?