| anonim_4396 a întrebat:

Ok, toata lumea stie reclamele alea enervante din web, ca sa poti scapa de ele iti iei un adblock, eh uite ca mie nu imi mai merge adblockerul, ce pot face sa scap de acele reclame? vreau sa mentionez ca mai nou si pe steam imi aparstraight face FUNDA

Răspuns Câştigător
| fpr139 a răspuns:

Gândeşti pozitiv. La modul că mulţi îşi fac banii de mâncare din acele bannere laughing.
Dar nu. în primul rând ai putea încerca o scanare, pentru că excesul reclamelor se datorează adesea unui tip de virus numit adware.
În principiu, nu e dăunător. dar e destul de sâcâitor, când vezi sutele de anunţuri ce îţi apar, apăsând pe un simplu link.
Cât despre Adblock, am vaga impresie că e ceva de la program în sine. pentru că, în urmă cu puţin timp, am fost nevoit să fac un fel de mini-recenzie pentru a-l păstra şi a încuraja folosirea acestuia.
Ai putea totuşi încerca reinstalarea browserului, iar după a extensiei.

Cât despre Steam, nu ştiu ce aş putea spune. Acolo chiar cred că nu ai ce face, din moment ce Adblock e o extensie de browser.

1 răspuns:
| K0sti a răspuns:

Http://razvanbb.ro/2015/04/moartea-online-ului.html
La un moment dat o sa ajungi sa platesti, ca sa citesti... fara reclame!