| JustDoitforme a întrebat:

Orange Young.
Salut vreau sa-mi cumpar o cartela Orange young, dar nu stiu cum sa procedez. Cartela sa fie de 5euro si sa o putut reincarca lunar. (varsta mea este cuprinsa intre 14 si 26 de ani, deci nu este o problema). Sa merg la un magazin Orange si sa cer simplu o carte Orange young de 5euro? Am vazut ca este o oferta cu net. min si sms-uri in retea dar si nationale. Ma puteti lamuri?

Răspuns Câştigător
| ayumu a răspuns:

Din cate stiu nu exista o cartela 'Orange young'. Exista cartela Orange prepay care are oferta Orange young.
Te duci la orice magazin ceri o cartela Orange de 5 euro cu numar(sau reincarbila este acelasi lucru). Dupa ce o activezi apelezi *100# si mergi pe ramura Orange young.De acolo iti alegi optiunea dorita. Daca este prima data cand folosesti acest serviciu o sa-ti ceara cnp-ul ca sa vada daca ai varsta corespunzatore.
Sper ca te-am ajutat
Succeswinking

5 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
In acest moment nu exista o cartela PrePay dedicata serviciului Orange Young. Insa, daca vrei sa beneficiezi de acest program, poti cumpara o cartela PrePay si iti vei putea configura noi optiuni pentru Orange Young, prin intermediul www.nelimiteaza-te.ro. Poti sa alegi resurse cu minute si sms-uri nationale si in plus in sectiunea « beneficii in plus » poti sa alegi mesaje scrise nelimitate in retea.
O zi buna,
Orange Helpers

| powergirl a răspuns:

Ceri pur si simplu o cartela Orange cu numar. in Orange young intri tu la *100# si ai meniu acolo si scrie Orange young si iti activezi o oferta care iti place tie. o sa iti ceara CNP si gata esti in Orange young

| JustDoitforme explică:

O carte de 5euro va fi cuprinsa intre 25-30ron? (cu numar cu tot)

| ayumu a răspuns (pentru JustDoitforme):

Da.O cartela cu numar de 5 eur, sa zicem, are acelasi pret cu una fara tot de 5 eur bineinteleswinking

| TomsaMarius a răspuns:

Salut imi poate spune cineva cum imi pot activa Orange young adica cand intru la *100# si la Orange young imi zice cv de genu creazati propria optiune...
Ma poate ajuta cineva?