| Radeas1 a întrebat:

Panda Cloud Antivirus Free merge fara internet? Bine, poate ca nu merge chiar asa bine, dar macar merge?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu merge fara internet, programul este pe serverele Panda si doar o interfata este pe calculatorul tau.
Îţi recomand să încerci cu 3 programe gratuite: antivirusul avast! 7 free (Avira 2013 free ori AVG 2013 free), Malwarebytes’ Anti-Malware şi un firewall dintre ZoneAlarm ori Comodo Firewall. Împreună sunt la fel de bune ca un program antivirus cu licenţă şi n-ai treabă cu activarea. Pe toate le poţi descarca de pe site-urile oficiale.

| Radeas1 explică (pentru Ioandelasal):

ZoneAlarm firewall consuma mult?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Radeas1):

Nu stiu cat consuma.

| Master1ro a răspuns:

Acela este cel mai prost antivirus posibil!
Iti recomanda BitDefender, Kaspersky(cele mai bune la ora actuala) sau Microsoft Security Essential(in cazul in care ai sistemul de operare licentiat).
Mai poti instala si Symantec Antivirus, Avast, AVG, Eset NOD32, dar acestia au un nivel de securitate mediu.

| valentingb a răspuns:

Fiind "in nori" merge fara net, detecteaza si baga in carantina, dar nu curata. Poti folosi in schimb Bit Defender versiunea gratuita, e uimitor. www.bitdefender.ro/solutions/free.html

| alexs99 a răspuns:

Panda Cloud Antivirus merge doar cu internet, fiind pe server Panda.

| VladPetcu a răspuns:

NU ESTE BUN DELOC!
Iti recomand : http://windows.microsoft.com/ro-ro/windows/security-essentials-download
Este gratuit si este de la Microsoft!