| oODonViperOo a întrebat:

Pasta termoconductoare, pun doar pe procesor sau si pe locul unde se pune talpa cooler-ului?

12 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Si, si, dupa ce ai curatat bine ambele suprafete.

| Jipa95 a răspuns:

Pe ambele, dar ai grija atunci cand o aplici sa nu se prelinga pe rama socket-ului.

| oODonViperOo explică (pentru Jipa95):

Deepcool lucifer mi-am luat.Si acolo unde pun partea aia ca oglinda zic eu daca trebuie pusa pasta...

| oODonViperOo explică (pentru Jipa95):

E diferit de al meu... Uita-te la un review de la deepcool lucifer sa vezi cum e.

| Jipa95 a răspuns (pentru oODonViperOo):

Tot asa se aplica, nu conteaza ce cooler ai

| oODonViperOo explică (pentru Jipa95):

Deci pun si pe procesor si pe locul unde vine pusa talpa cooler-ului?

| Jipa95 a răspuns (pentru oODonViperOo):

Doar pe procesor, cateodata unde este necesar se mai pune si pe talpa coolerului dar ajunge si ea de pe procesor.

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Daca pe cooler nu e deja pasta pui doar pe procesor. Dar putina cam cat un bob de mazare sau chiar mai mic.

| hp8510p a răspuns (pentru FABULOSUL6000):

Cat un bob de mazare este foarte mult! Poate cat un bob de orez

| Ax3LdeV a răspuns:

Pasta se pune pe suportul ala de la cooler si prin presare se va intinde pe procesor