| DenyDenisa20050 a întrebat:

PC-ul meu nu se mai deschide. Am intrat pe YouTube și am încercat sa îl repar singura și voi încerca să îl repar singura. Este un model mai vechi. Cam de prin 2007. Va rog ajutați-mă. Nu știu ce sa mai fac.
Am încercat toate variantele posibile și nu vreau sa dua bani pentru a-l repara.

Răspuns Câştigător
| flixbuster a răspuns:

Poate reparatia este intr-adevar scumpa, poate nu merita, poate este imposibila. Ca sa afli insa cum stai ar trebui sa nu te coste mai mult de 50 lei o constatare intr-un service. Apoi decizi ce faci. Ideea e ca daca nu te pricepi nu vei putea sa afli de ce "nu se mai deschide".

16 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca nu se mai deschide PC-ul, atunci probabil are ceva defectiune fizica (electronica).
Ar fi bine sa apelezi la cineva priceput, sa-l depaneze.
Daca vei sti ce defect are, vei putea decide daca merita sau nu sa-l repari.

| Panamax a răspuns:

Pot fi multe cauze, iar daca il desfaci, sansele ca sa poata fi reparat scad drastic.

| cfrtobias a răspuns:

La ecran cand pornesti ce eroare iti apare? sau nimic?

| FaraNume1245 a răspuns:

Mai bine îl duci la un service. Nu costă mare lucru (asta în cazul în care costă) să se uite cineva la el și să-ți spună ce problemă are. Oricum, cel mai bine ar fi să cumperi altul, având în vedere cât e de vechi PC-ul actual.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E foarte simplu.
Prima data mergi pe firul de alimentare.
Oare primeste curent laptopul tau?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scuze,pc-ul.

| Tataru_Ionut_2001 a răspuns:

Daca nu iti pornește pc-ul, si avand in vedere ca e un model nou, cred ca ti s-a ars sursa, în mare parte asta ar putea fi. Si eu am avut un model mai vechi de pc, iar de fiecare dată când nu pornea asta era, aveam sursa arsa.

| Tataru_Ionut_2001 a răspuns:

După ce că ești al naibii de amuzant mai esti si agramat rolling on the floor) daca fata a venit aici inseamna ca trebuie sa si-l repare nu sa isi cumpere altul

| IonutSiAtat92 a răspuns (pentru Tataru_Ionut_2001):

Nu stau sa mai pun si virgule ca daca le pun iti dau dureri de cap.

| Tataru_Ionut_2001 a răspuns (pentru IonutSiAtat92):

Nu de alta da nu stii sa le pui laughing)

| IonutSiAtat92 a răspuns (pentru Tataru_Ionut_2001):

Ba stiu, stai calm.

| IonutSiAtat92 a răspuns:

Ca sa-l reparti, trebuie sa-ti cumperi altul. laughing)

| cosmin1324 a răspuns:

Mult noroc sa il repari singura daca e ars vreun circuit de pe placa de baza.

| Drsss a răspuns:

Dacă nu mai porneste posibil sa fie hardul, du-l la un service pentru o diagnosticare, ar trebui sa fie gratuită.

| Fisticel a răspuns:

Asta cere să cumperi alt pc, așa am pățit și eu

| Darvid a răspuns:

Are toate actualizarile facute?