| LTAA a întrebat:

PC-ul meu (Windows 7 Ultimate) nu citeste DVD/CD-urile. Am aruncat o privire in panoul de control si, intr-adevar, exista o problema.
Am selectat "Depanare". La final, imi spune ca driver-ul are o problema si poate fi reinstalat. Aprob, dar cand termina:
http://goo.gl/sZTXeG

Am dat de mai multe ori, dar, probabil n-are el chef de reinstalat un Driver.
Solutii?
Multumesc anticipat!

Edit: TPU, de ce se modifica link-urile, asa, aiurea in tramvai?
O imagine face cat o mie de cuvinte nu? Atunci, de ce sa fac o intrebare lunga, cand pot sa pun o imagine?

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Ai văzut că poți? tongue
Acum, la obiect: e ciudat, CD-ul nici măcar nu ar avea nevoie de drivere ca să meargă. E ceva legat fie de instalarea window$, fie driverele plăcii de bază trebuie aduse la zi. Caută pe pagina producătorului plăcii de bază.

11 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Folosește goo.gl pentru a face url scurt, care să fie utilizabil.

| LTAA explică (pentru mihai69):

Nu reusesc, am imaginea postata pe Google+ si folosesc optiunea "Deschide imaginea in fila noua"si de acolo copiez link-ul.

| LTAA explică (pentru mihai69):

Cauta pe Google+ "Lorinczi Thomas", este cea mai noua postare.

| mihai69 a răspuns (pentru LTAA):

Acel link îl scrii pe pagina goo.gl și ți-l transformă în URL scurt.
Pffff... ce-o fi așa greu?!?

| LTAA explică (pentru mihai69):

Gata, il gasesti in intrebare.

| mihai69 a răspuns (pentru LTAA):

Ai văzut că poți? tongue
Acum, la obiect: e ciudat, CD-ul nici măcar nu ar avea nevoie de drivere ca să meargă. E ceva legat fie de instalarea window$, fie driverele plăcii de bază trebuie aduse la zi. Caută pe pagina producătorului plăcii de bază.

| AdrenalinTm a răspuns:

Daca nu invarte discul e de aruncat daca invarte discul (este un cd cu niste periute de curatat cititorul) daca e de la windows dai la device manager

si scrie unknown devices atunci e problema driverul
si daca cauti cauta cu un Free Driver Scan si vezi acolo cei lipseste si cauti pe net

| LTAA explică (pentru AdrenalinTm):

Pai asta e, are o problema cu Driver-ul, citesti intrebarea complet?

| AdrenalinTm a răspuns (pentru LTAA):

Da u raspunsul complet? atunci e problema driverul
si daca cauti cauta cu un Free Driver Scan si vezi acolo cei lipseste si cauti pe net

| AdrenalinTm a răspuns (pentru LTAA):

cauat aici iti dau si nr de tel itsoft_2011@yahoo.ro sau 0721091687

| gamer1234 a răspuns:

Cauta TU drivere (doar pe siteuri sigure )
Si linkurile se schimba cand se fac modificari la site sau cand isi schimba locatia(serverul).

| vladst1 a răspuns:

Si eu am aceeasi problema dar problema este intr-adevar de la windows, pe windows 8 si 8.1 nu se intalnesc asemenea probleme. Deci iti recomand ori sa reinstalezi windows-ul ori sa iti pui unu mai nou.