| VladLungu a întrebat:

Pe o tableta, in afara de wi-fi, cum poti sa bagi internet? Exista si o alta posibilitate?

9 răspunsuri:
| doctorwho a răspuns:

3g

| Iulian03 a răspuns:

Da cu un USB cu net ii iei un adaptor USB->Mini USB si va merge
http://www.pcgarage.ro/......i-tablete/ uite aici un adaptor si stick cu net poti sa iei de la Vodafone, RDS si alte din astea.

| ReusxD a răspuns:

Suni la *100# si activezi opţiunea internet.

| MCG a răspuns:

Se poate prin modem USB, se poate prin cablu cum este la PC cu un adaptor special, se poate prin cartela(tabletele care dispun de cartela SIM), se poate prin cablu USB->miniUSB, se poate prin BLUETOOTH cu periferice speciale!

| Anca2999 a răspuns:

Doar prin wi-fi happy nu ai cum altfel

| mnthseby a răspuns:

Si prin stick de internet (cum ar fi cel digi) doar ca trebuie sa fie compatibil cu tableta ta. eu am http://www.domo.ro/......8_PMP5580C la inceput nu mergea dar i-am facut update la 4.1 si apoi a mers stiku 3g.

| Alexandru_Purtan_1988 a răspuns:

Sunt unele Tablete carora le poti da internet printr-un card MicroSD(este destul de interesant), acesta il poti cumpara de la Vodafone de exemplu.
Mai poti face U.S.B Tethering de pe un telefon mobil cu cartela de internet in el. Daca Tableta suporta Cartela S.I.M poti introduce in ea o cartele cu internet.
Cea mai simpla este varianta cu Cardul MicroSD(are un prieten si este bestial).
Sper ca te-am ajutat!

| Mattx a răspuns:

Da, mai exista printr-un modem de la Orange sau Vodafone. E ca un stick

| Gizpoint_Andrei_1980 a răspuns:

Desigur pe langa Wi-Fi care este disponibil acasa sau in alte locatii ( restaurant, hotel) poti avea si internet mobil ( cu un abonament sau cartela prepaid de la unul din furnizorii de date ). Daca tableta nu are slot de SIM pentru Internet 3G ( internet mobil ) poti folosi un router portabil sau un hotspot oferit de unul din furnizorii de servicii de date. Astfel poti sa ai internet disponibil in orice locatie.Un tutorial complex despre folosirea 3G pe tablete care au doar Wi-Fi aici :
http://despregadget.com/......-internet/