| Nirgomax a întrebat:

Peste 1 saptamana ma gandesc sa imi iau un pc de gaming doar pentru cs go sa mearga cu fps 150 - 200 fps pe low, si pentru stat pe Facebook Youtube, Buget 14 milioane, ma puteti ajuta?

3 răspunsuri:
| Starboy_Ovidiu_1992 a răspuns:

Acesta e site-ul dupa care it poti lu-a un pc de gaming https://www.pcgarage.ro/. Dar vreau sa iti zic ca CS Go iti va merge in max 75 fps indiferent de pc. bafta

| Quazar a răspuns:

In primul rand iti trebuie monitor sa duca 150-200 fps : )))

| alexboss2020 a răspuns:

Poate in 150 iti va merge dar nu in 200
Uite componentele pe care trebuie sa le achizitionezi
Hard disk WD Blue 1TB SATA-III 7200 RPM 64MB
Sursa Segotep SG-500A
Memorie HyperX Fury Black 4GB DDR4 2400MHz CL15
Carcasa Floston PURE STYLE
Placa de baza MSI A320M PRO-VD/S
Procesor AMD Ryzen 3 2200G 3. 5GHz box
Pret 1430 lei
Daca vezi ca nu se misca ok cs go iti mai adugi tu dupa 1-2 saptamani inca 4gb ram, dar nu cred ca o sa ai probleme!
Uite un video cu acest procesor cum duce cs go
https://www.youtube.com/watch?v=zKx26xG_mUE