| CinevaNou a întrebat:

Peste cat timp or sa scoata cei de la Intel un pentium 5?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Dupa pentium 4 au renuntat la demunirele astea, au scos de atunci pentium D, M, Dual Core samd

| mihai69 a răspuns:

Niciodată; după P4, au abandonat denumirea cu cifre secvențiale. Acum e un haos:
https://en.wikipedia.org/wiki/Pentium

| Sn4k3 a răspuns:

Pe internet nu scrie nimic de vreun pentium 5, deci nu cred ca o sa apara.

| CPAElites a răspuns:

rolling on the floor Lol ce intrebare.
Detii un pentium 4?
Sa stii ca un Intel Core i7 6700K este de 45 ori mai performant decat un Pentium 4 rolling on the floor.

| EneCristian a răspuns:

Pentium 5? nu se mai foloseste aceasta denumire dar daca vrei sa afi cand scot ei ultima inovatie am primit vesti ca e posibil ca la sfarsitul anului 2016 sa scoata placi mai performante din cauza unor inovatii in cip-uri si alte tehnologii.