| noisolpXekuNemertXe a întrebat:

Placa mea video este nVidia GeForce GTX 750 de 1 Gb și placa de bază are două sloturi de placi video. Cum ar fi mai bine? Să mai cumpăr o placă video cu un cypset identic tot de un Gb sau să-mi vând placa pe care o am acum și să-mi cumpăr una de 2 Gb?

1 răspuns:
| Milu23 a răspuns:

Placa video este foarte buna, cel de al doilea slot este ca sa faci SLI adica sa mai ai o placa video identica si atasezi un cablu ca sa comunice intre ele...nu trebuie sa iti vinzi nimica, procedura asta pe care ti-am explicato mai sus nu este obligatorie!