| NuStiuCeNumeSaPunFrate a întrebat:

Politia poate localiza o pagina de Facebook? (ma refer la pagina cu like-uri, nu la profil personal)?
Ii rog sa raspunda doar pe cei care stiu sigur, cu argumente, nu zvonuri.
Multumesc

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Fiecare activitate (inclusiv like-urile) sunt inregistrate in bazele de date a Facebook.
La cererea autoritatilor si contra cost, aceste informatii le poate da.

Nota de plata finala va fi platita de cel care a savarsit fapta acuzata sau denuntatorul fals.

| danbnz a răspuns:

Daca pagina e publica da.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu se implica Politia in jocurile copiilor de pe FaceBook!
Nu interseaza pe nimeni ce likeuri primesti tu. sau cine ti le-a furat, alea sunt copilarii sau eliminate de administratia Facebook-ului.
Daca ai ceva de raportat, contacteaza administratia FaceBook-ului si spuneti doleantele.

| Catrice a răspuns:

Cum să-ți răspundă cei care au avut experienta cu asa ceva când nu mai sunt liberi rolling on the floor

| Demidol a răspuns:

Da, poate. Daca s-a facut o sesizare, au dreptul sa ceara de la furnizorul de internet toate datele tale. Iar Facebook-ul stie despre tine mai multe decat crezi.

| Rd79 a răspuns:

Daca are ceva ilegal, pot trimite o cerere celor de la FB sa le dea date despre creatorul paginii (numele de utilizator, IPul, etc.)