| NuStiuCeNumeSaPunFrate a întrebat:

Politia poate localiza o pagina de Facebook?
Ma refer la o pagina cu like-uri, nu la un profil personal

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Normal, dar numai cu ordin de la procuror.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu! Politia nu are de ce sa investigheze paginile personale de FaceBook. Aia este treaba Administratiei FaceBook!
Daca ai vazut pe o pagina de FB ceva inadecvat, sau periculos, raporteaza Adminului FB-ului!

| Sekim a răspuns:

Da poate prin asistenta Facebook

| dani2017 a răspuns:

Depinde ce intelegi prin "a localiza". Daca te referi la faptul ca politia poate sau nu sa afle proprietarul/administratorul unei pagini de Facebook raspunsul este DA, dar nu oricum, trebuie sa existe o ancheta, scrie in TOS-ul Facebook ca daca e cazul ei pot si vor da informatii autoritatilor daca esti implicat intr-un dosar.

| Fox9 a răspuns:

Nu stiu

| Sekim a răspuns (pentru Fox9):

Atunci la ce raspunzi?

| Fox9 a răspuns (pentru Sekim):

Dc nu?