| FSAD a întrebat:

Pornesc laptopul sta 30 de secunde si se reporneste singur iar si iar, ce pot sa fac?

7 răspunsuri:
| octav005 a răspuns:

Eu cred ca este de la vreo placuta ram. scoate una dintre ele. apoi le schimbi pe rand si vezi daca porneste, posibil sa aiba erori.

dar este posibil si de la hdd sa aiba sectoare defecte exact unde este partitia de windows

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa il duci la service. Asta poti sa faci.

Windows-ul, cum t-ia sugerat cineva, nu are treaba. Eu am patit-o de la hard o data si de la placa de baza alta data. Cauze pot fi mai multe, dar la un service, avand laptop-ul in fata, iti pot spune exact ce e.

| artur99 a răspuns:

Ține apăsat Del în timp ce se deschide sau chiar continuu în câteva intervale, ar trebui să intre în bios. Dacă nu, încearcă și apăsând de mai multe ori în același interval de timp. Ar trebui să te lase să intri. laughing

| FSAD explică (pentru artur99):

Tot nu pot sa intru, bipaie de 5-6 ori si se stinge... (oare trebuie schimbata pasta termoconductoare?)

| artur99 a răspuns (pentru FSAD):

Aaaa, dacă bipăie atunci înseamnă că e ceva defect. Ca să afli ce, trebuie să numeri de câte ori beepăie pe rând, apoi să cauți pe internet codurile pentru PC-ul de la respectiva marcă.

| alex055 a răspuns:

Ai incercat sa ii schimbi windows-ul, poate ai luat vreun virus...

| FSAD explică (pentru alex055):

Nu pot sa intru in bios ca se restarteaza...