| anonim_4396 a întrebat:

Pot aparea probleme daca joci cu laptopul bagat in priza dar cu bateria scoasa?

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu

| mihai69 a răspuns:

Nu, dar de ca ai face asta? Dacă se întrerupe curentul de la rețea, riști să faci discul varză.

| LPCTSTR a răspuns:

Va fi nasol cand vei experimenta caderi de tensiune, atunci iti va fi lumea mai draga ca niciodata fara baterie.

| NLS a răspuns:

Pot apărea "probleme". In bine.

Nu uzezi inutil bateria, o păstrezi pentru când ai nevoie de portabilitate, așadar va înmagazina curent maxim o perioada mai lunga de timp.

| PainTech a răspuns:

E ok.

| JicaContra a răspuns:

Mai mult sau mai putin
exista o recomandare generala ca laptop-ul sa aiba baterie, chiar daca bateria nu se mai incarca ABSOLUT DELOC, din cauza ca in baterie sunt toate elementele de protectie, adica, daca iti vine o supra-sarcina, bateria te protejeaza, dar daca nu ai baterie se arde laptop-ul!

insa, TOTUSI, daca ai bateria connectata si stai continuu pe curent de la priza, atunci bateria se va duce in 1-2 ani (de aia sunt laptop-uri cu 5 ani garantie dar, doar 1 an garantie la baterie)

deci, avantaje si dezavantaje

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si tatal meu a facut asta ca sa aiba viteza mai mare, singura problema a fost cand s-a oprit curentul. big grin