| AnonimulCareVreaSaRamanaAnonim a întrebat:

Pot pune o placa video normala intr-o carcasa sff a unui Lenovo m57 type 6072? Probabil nu este posibil din cauza carcasei insa as putea sa modific cumva carcasa? Ceva sfaturi si argumente? Funda celui ce explica cel mai bine cum sta treaba si ce trebuie facut!

Răspuns Câştigător
| CPAElites a răspuns:

Daca tai carcasa cu flexul o poti pune fara probleme :)
Tie iti trebuie placa video Low Profile : http://altex.ro/......ti-2gd5tlp
La tine, problema cea mai mare este sursa care s-ar putea sa se chinuie putin.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Placa video pentru PC-uri nu poate fi pusa la un laptop. De fapt, in cele mai multe cazuri nici nu o poti schimba. Placa video a unui laptop nu e pusa intr-un slot, ca la un PC, ci e lipita pe placa de baza.

| AnonimulCareVreaSaRamanaAnonim explică (pentru anonim_4396):

Amice, de pe ce planeta vii? Aici e vorba de un pc! nu un laptop...

| anonim_4396 a răspuns (pentru AnonimulCareVreaSaRamanaAnonim):

Scuze, numele "Lenovo m57" semana cu al unui laptop.