| Daniel_5468 a întrebat:

Salutare, de cand mi-am bagat placa video in PC carcasa de la PC si placa video se incalzeste foarte tare...am dat marginea carcasei jos si m-am jucat cu ea asa, si acum nu se mai incalzeste asa de tare.

Dar oare e bine sa o las asa? nu se intampla nimic? Inafara ca se pune mai repede prafu?

3 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Nu se intampla nimic! Doar se pune praful mai repede! Poti sa-ti cumperi un cooler si asa nu se mai incalzeste nici cu capacul pus!

| alexmircescu13 a răspuns:

Nu stiu daca am inteles bine, ai departat carcasa de placa video? Adica placa video se incalzeste asa de tare incat se incinge si carcasa? Daca e asa pai nu e deloc in regula. Trebuie sa racesti cumva placa video, risti sa o arzi. Evident, daca am inteles eu bine ce ai scris. Daca revii cu mai multe detalii, chiar si pe mesaj privat, pot sa-mi fac o idee mai precisa. Succes!

| Cosmin a răspuns:

Problema la tine este ca nu ai o circulatie a aerului in carcasa adecvat. Nu are nicio problema sa lasi carcasa intr-o parte descoperita, insa ar fi bine sa iti iei 2 ventilatoare macar de 120 mm si se le instalezi in carcasa si apoi vei vedea ca nu ai sa mai ai probleme! Numai bine