| Cortex a întrebat:

Pot reformata un laptop cu acelasi cd cu care reformatez un pc,respectiv cd windows xp? daca-mi ziceti si unde as putea gasi cd cu windows xp ar fi bine, daca nu ma multumesc si cu raspunsu la intrebare

Răspuns Câştigător
| eduard1 a răspuns:

Da.
Poţi folosi de asemenea orice program de formatare / partiţionare. De exemplu: http://www.softpedia.com/......Tool.shtml
Ştii că prin formatare toate datele de pe mediul formatat se şterg, nu-i aşa?

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca placa de baza accepta xp poti desigur, din pacate nu te pot indruma spr un windows oficial original xp si eu caut da nimic, isi dau ce am si eu in pc, daca vrei

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Xp nu mai are asistenta de la Microsoft din luna ApriliePractic nici de pe site-ul microsoftului nu mai poti descarca un xp si sa ii cumperi licenta.
La mai toate calculatoarele care au doar 512 MB, trebuie musai sa mai adaugam pana la 2 Giga ca sa putem cumpara win 7 de pe siteul microsoft.Numai acolo gasim windows-uri originale, banii ii dam din card la cumoararea licentei. Numai acolo gasim orice fel de windows-uri originale, descarcate in cd. Dar win xp, nu se mai gaseste nici pe rafturile magazinelor.Doar,doar daca gasim la vreun amic, cunostinta un xp original, dar nu mai putem updata programe ca Adobe flash player ultima versiune, si nu mai gasim ultimile drivere pentru a le descarca. Deci ce e vechi va merge mai greu chiar daca e original.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai dreptate, intre timp ma tot uit pe site ul asta http://getintopc.com/softwares/operating-systems/windows-8-1-download/

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Cred ca e bu dar adac iti cere bani, esti dispus sa dai circa 3-4 milioane pe licenta? Si laptopul sau pc-ul tau suporta win 8.1 pe 64? Si ai 4 giga cel putin si procesorul ok?

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Am nevoie de unul bun pentru o cunostinta

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Vezi mesajul privat.