| yomaxx a întrebat:

Pot sa deblochez al doilea core la sempron 145 pe msi gf615-p33 care nu are functia acc, ucc? vereun update de bios de la alta placa de baza msi care are ucc? sau pot sa flashuiesc biosul procesorului sa fie direct deblocat? cum?

1 răspuns:
| Fireball_Bazooka_1989 a răspuns:

NU! Procesorul nu are BIOS. Singura solutie ar fi sa schimbi placa de baza. Nu iti recomand, pentru ca nu poti fi sigur ca la procesorul tau merge deblocat al doilea nucleu.