| xbox360 a întrebat:

Pot sa folosesc aplicatia WhatsApp pe un telefon fara sa am cartela sim in el? Exista separat vreo alta aplicatie care poate face acst lucru in sensul sa confirm o data si ulterior chiar daca nu am cartela inca sa functioneze?

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu

| mihai69 a răspuns:

O poți pune pe telefon / tabletă fără cartelă SIM, dar nu va merge ŞI pe cel unde ai SIM-ul.
Ori pe unul, ori pe celălalt.

| ziftode a răspuns:

Merge pe orice telefon cu si fara cartela (prin wifi)
DAR
ca sa activezi (prima oara) WhatsApp-ul iti trebuie un numar de telefon pe care sa primesti SMS-ul de activare, poate sa fie o cartela fara credit (perioada de gratie), poate sa fie un telefon (mobil) ne-smart, trebuie doar sa poata primi sms de activare

| xbox360 explică (pentru ziftode):

Ma intereseaza sa mearga simultan adica sa de pe 2 telefoane sa am in acelasi timp acelasi numar de whatapp fara sa ma deconecteze. Se poate? Multumesc

| ziftode a răspuns (pentru xbox360):

Cred ca nu merge, pe un alt telefon daca instalezi, cu sms confirmare o sa il dezactiveze de pe telefonul mai vechi... imi pare rau!

| Fumiko a răspuns:

Poti ai fara cartela.

| NuTeUit a răspuns:

Nu,nu are absolut nimic! decat ca trebuie sa iti bagi numarul de pe o cartela si nu am nevoie neaparat! am un prieten care vorbeste doar pe wapp! sper ca te-am ajutat! O zi buna