| Someoneeene a întrebat:

Pot sa folosesc telefonul mobil ca sa ma conectez la internet pe pc? happy

Răspuns Câştigător
| adrian_4038 a răspuns:

Da am avut si eu. ai grija sa ai activat optinea de internet activa pe cartela. faci o conexiune "dial up" acolo bagi datele pe care le ai in setari la telefon (adresa, port, etc) deschizi pc suite (asat daca ai un Nokia asa a fost la mine) dai la "conect your pc to internet using your phone" si astept sa ase faca legatura. apoi intri in browserul pe care il folosesti (internet exporer, chrome, mozila etc) si dai la tools internet option option si bagi la conections conexiunea dial up pe care ai creato mai inainte si la fel unde iti cere adresa port dsp, etc. funda daca am ajutat, sper sa reusesti mersi.

3 răspunsuri:
| zozo74 a răspuns:

Desigur insa aveti nevoie de un cablu de date si un smart phone de preferinta din cate stiu. Succes

| adrian_4038 a răspuns (pentru zozo74):

Eu faceam asta acum 2 ani cu Sony k750i si mg ca un modem downloadam cu 100 kb prin cartela de Orange.