| sydefin a întrebat:

Pot sa inserez un clip youtube intr-un blog blogspot? Cum? Multumeasc mult!

Răspuns Câştigător
| supermdmario a răspuns:

Bineinteles.copiezi codul html care ti_l pune la dispozitie you tube si il pastezi pe blog. daca vrei poti sa-l mai si editezi, adica sa-l modifici(sa fie mai mare, mai mic, in partea dreapta, in stanga, sa-i mai adaugi text, sau imagine, etc, etc)trebuie. sa cunosti putin html, dar se vede ca tu nu prea stii deloc.

| sydefin explică (pentru supermdmario):

Multumesc mult pentru raspuns. Cum aflu codul html pus la dispozitie de youtube?

| supermdmario a răspuns (pentru sydefin):

Imediat sub player exista trei(de fapt, patru) butoane:plimul este i like(de la facebook), al doilea:add to, sau adauga la(contul tau de you tube)si al treilea(acesta te intereseaza pe tine) este :condivide, sau share, sau distribuie, etc. apesi pe acel buton si o sa apara mai jos un link, gen http://... si imediat dupa el un buton ce scrie embed code, sau cod de incorporare, sau html code, depinde in ce tara esti. apesi acel buton si apare o caseta cu codul html.clic in aria acelei casete, se albastreste(ai grija ca tot textul sa fie prins in culoarea albastra)apoi clic dreapta, copy, si il pastezi intr-un document text.pe urma urmeaza sa executi aceeasi miscare(copy/paste) in postarea pe care o vei face pe blog.ai vazut ca e simplu!? daca ai alte nelamuriri, trimite un mesaj. sper ca ti-am fost de ajutor!

| sydefin explică (pentru supermdmario):

Problema rezolvata cu succes! Multam fain si sarbatori luminate!