| DonMoldo a întrebat:

Pot sa pun pe o placa de baza B450M DS3H V2 un gtx 1650 am un procesor ryzen 3 3200g pro cu 8g ram stiti cati wati necesita aceasta placa video si daca pot sa o pun?

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Placa ta video are un consum de maxim 80 Wh doar daca nu-i cu "S" care se intinde pana la 95. Apoi daca stii celelate componente poti face un calcul: https://petech.ro/calculator-putere-sursa-pc/

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu stiu ce sursa ai si daca este certificata Bronze! Altfel o sursa obisnuita poate da cel mult 60-70% din puterea inscrisa pe ea, Cele certificate dau 80-85%.

| helpforyou a răspuns:

Placa ta de baza B450M DS3H V2 are o sursa de alimentare cu un conector de 8 pini, ceea ce înseamnă că poate furniza suficientă putere pentru placa video.

In general, aceasta placa video ar trebui sa functioneze cu placa ta de baza, dar ar fi bine sa verifici si sa te asiguri ca sistemul este suficient de racit si ventilat si ca alimentarea este suficienta pentru a evita problemele.

| Madalin543 a răspuns:

Da poti