| Alexandrion_6425 a întrebat:

Pot sa vad in format HD la televizoarele CRT si la monitoarele CRT?

6 răspunsuri:
| Flash a răspuns:

Poti vedea pe orice monitor filme HD, conteaza doar puterea de procesare a calculatorului, si mai ales a placii video.

| vigome a răspuns:

Nu, HD implica unele rezolutii, unele tehnologii. Nici macar pe toate monitoarele LCD nu poti vedea HD. Trebuie sa aiba neaparat HDMI.

| cornel2121 a răspuns:

Poti, DAR toate CRT-urile au conectori VGA,(analog) cea ce inseamna ca se pierde din calitate. In schimb LCD-urile au conectori DVI (digital)

| devilll a răspuns:

Pe crt daca e model cat de cat nou se vede clar nai probleme

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cea mai buna solutie pe care am citit-o intr un articol si am cumparat ce spunea acolo este combinatia de player full hd si hard extern si binenteles un tv cu intrare hdmi. ai aici articolul cu tot ce iti trebuie pentru filme hd http://infoteste.ro/......e-full-hd/

| FlorinTheRetired a răspuns:

Pentru o vizionare optima ai nevoie de un monitor cu HDMI! Pe CRT se vede SD!