| TicTacUser a întrebat:

Problema messenger: mi-a spart cineva parola la mess. Si as dori sa stiu cum sa o aflu fara a o reseta (am id alternativ)
Deci sa imi trimita parola curenta prin emailul alternativ. Sa stiu ce pune la cale acea persoana fara ca ea sa piarda parola.

7 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Nu ai cum sa aflii cealalta parola! Sa fi bucuroasa daca mai poti recupera ceva! De regula un hot de id-uri, primul lucru care il face dupa ce iti fura parola este sa schimbe adresa de e-mail alternativa, asa ca email-ul tau alternativ s-ar putea sa fie egal cu ZERO!
Recuperare Parola/Deblocare ID / Cont Y! M – Your account has been locked! "Your account has been locked" apare dupa cateva incercari de logare esuate sau cand cineva incearca sa-ti sparga parola. REZOLVARE: In contul de Yahoo! se poate seta o adresa de e-mail alternativa. Adresa de e-mail alternativa ne foloseste la resetarea parolei, chiar si atunci cand uitam datele personale sau raspunsurile la intrebarile secrete, setate cand am creat contul de Yahoo! 1. Click pe "I can`t access my account". FOTO: http://i.imgur.com/ySBKl.jpg 2. Bifezi casuta "My password doesn`t work" FOTO: http://i.imgur.com/Snhvk.jpg 3. Introduci ID-ul pentru care vrei sa recuperezi parola si codul de siguranta din imagine, FOTO http://i.imgur.com/oP88K.jpg 4. Introduci adresa de e-mail alternativa. La care bineinteles, trebuie sa-i sti parola.FOTO http://i.imgur.com/xbDfd.jpg 5. Acum verifica adresa de e-mail alternativa si dai click pe link-ul de resetare al parolei. Reset My Password. FOTO
http://i.imgur.com/nW9xi.jpg 6. In pagina care se deschide, va trebui sa introduci parola. Aceasta poate fi parola ta actuala (cea care nu mai era acceptata) sau o noua parola. FOTO: http://i.imgur.com/OpjyG.jpg Acum te poti loga pe Messenger sau pe Yahoo! Mail fara probleme. Aceasta este o metoda re recuperare a parolei, dar functioneaza si in cazul in care ai un ID blocat. Este o solutie eficienta de deblocare a parolei de Yahoo! Messenger / Mail & etc Yahoo!
Bafta!

| Ionutzel a răspuns (pentru neluL):

Daca am incercat sa urmez pasii ce i-ai enumerat mai sus..insa ma trimite la cele 2 intrebari de siguranata (din pacate la a doua intrebare nu mai stiu raspunsul) ce pot sa fac? ..cum pot face sa ajung sa pot trimite pe ID alternativ date pentru recuperarea ID-lui? ..sau pe scurt cum imi pot recupera ID-ul?

| neluL a răspuns (pentru Ionutzel):

Am dat rezolvarea mai sus care nu garanteaza 100%. Fara intrebarile ajutatoare nu ai cum sa recuperezi id-ul.

neluL
| neluL a răspuns:

@ReteteCulinarePro daca ai ceva de spus poti sa spui aici! Nu profita nici un retard daca tu dai o rezolvare clara si sigura. Si la urma urmei este o rezolvare despre cum iti poti recupera adresa de e-mail! Ce vrei in privat? De cand Yahoo Messenger este un subiect TABU? Ce nu poti scrie pe site? Deschide un THREAD aici cu rezolvarea ta si te asigur ca nu o sa ai nici o problema! http://www.TPU.ro/adauga-intrebare Nu ma intereseaza personal de cate ori ai sunat la Yahoo si nici de cel care iti tot bloca messengerul, VREAU doar sa scrii o rezolvare clara a problemei si deci ARGUMENTEAZA!
...si inca ceva : daca eu sunt ''fiul'' tau ar insemna ca tu sa ai vreo 70 de ani si in cazul asta nu cred ca mai vedeai literele de pe tastatura! :D asta asa in spirit de gluma! :)) DECI arata-ne rezolvarea ta!

| crmr a răspuns:

Nu ai intrebari la messenger?
dar oricum la messenger de froget passord sau aici https://edit.europe.yahoo.com/......ps?/forgot
dupa bagati ID la care ti a spart parola si codul de securitate
dupa id ul alternativ si verificati mailul

| dragosh009 a răspuns:

Daca vrei sa-ti afli parola de la acel id ar trebui sa dai la forgot my password de la yahoo messenger si sa-ti scrii acolo raspunsurile de la intrebarile de atunci cand tiai facut id pentru a te putea identifica. Dupa ce ai scris raspunsurile ori alegi un e-mail unde sa se trimita parola sau iti da parola sa ti-o schimbi pe loc fara sa ti-o ceara si pe cea veche. Funda pls.

| Mihaela_Maya_1987 a răspuns:

Imi vreau parola de la mes