| sysop01 a întrebat:

Procesor
Model Procesor:Intel ® CoreTM i3 2100FSB (MHz):1333Frecventa procesor (MHz):3100Dimensiune Cache procesor (KB):3072
Placa de baza
Sloturi:1 x PCI Express x16
3 x PCI Express x1Retea integrata:Atheros AR8152Sunet integrat:VIA® VT1708SChipset:Intel® H61
Memorie
Capacitate (MB):4096Tip RAMbig grinDR3Frecventa memorie (MHz):1333
Unitati de stocare/optice
Capacitate HDD (GB):1 TBBuffer (MB):32Interfata HDD:SATAViteza de rotatie (rpm):7200Unitate opticaDVD+/-RW
Video
Capacitate memorie video (MB):1024Model placa video:Nvidia GTS 450
Periferice
Tastatura:Kit tastatura + mouse Microsoft Desktop Wireless
Altele
Tip sistem:GamingCarcasa:MiddletowerPutere sursa (W):450Porturi:1 x Paralel
1 x 3 in 1 audio jack
1 x Serial
2 x PS2
1 x RJ-45
4 x USB 2.0

vreau si eu o parere despre acest sistem, ma intereseaza placa video si procesoru, eu vreau sa il cumpar sa ma joc gta 4 nfs jocuri 2010 2011.

Răspuns Câştigător
| Bogdanux a răspuns:

Sistemul e configurat bine, va duce jocurile actuale, dar depinde si de monitorul tau. Daca ai unul de 18-20 de inch, e perfect, dar daca cumva ai unul de 21.5-24 si vrei sa joci la rezolutii mari nu iti va merge totul pe maxim.

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Da-mi un PM si spune-mi bugetul. Sunt in afiliere si te ajut cu drag daca iei de pe pcgarage.ro. Zi-mi si daca vrei un pc silentios sau nu.

| Bebitssaa a răspuns:

Buna, Placa video este ok. Procesorul merge si el.big grin