| anonim_4396 a întrebat:

Procesorul AMD FX - 6300 e bun? se pot juca jocuri mai noi? are placa video integrata?

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Ma daca nu te intereseaza sa faci oc la un anume procesor, placa de baza in opinia mea trebuie doar sa-ti tina componentele, in cazul asta fx 6300, care poti rula pe el inca 4-5 ani jocurile fara probleme. Seria fx de la amd mi se pare ca nu ofera APU integrat in procesor, daca marea majoritate sunt cam slabute, ai nevoie de un gpu dedicat. Pe langa acel fx 6300, un r7 260x OC 128 biti 1gb, sau un GTX 750 Ti rupe tot.

6 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Pentru jocuri conteaza enorm si ce gpu ai.

| anonim_4396 explică (pentru sltlp):

O sa imi iau si gpu, un amd radeon 7850 2gb.da pana sa il cumpar, vreau sa stiu daca are placa video integrata sa ma pot folosi de ea

| sltlp a răspuns (pentru anonim_4396):

Depinde de ce placa de baza alegi. De obicei ofera si integrata, dar performantele sunt fff slabe.

| anonim_4396 explică (pentru sltlp):

O sa vad eu ce placa de baza iau..procesorul ma intereseaza

| Jipa95 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma daca nu te intereseaza sa faci oc la un anume procesor, placa de baza in opinia mea trebuie doar sa-ti tina componentele, in cazul asta fx 6300, care poti rula pe el inca 4-5 ani jocurile fara probleme. Seria fx de la amd mi se pare ca nu ofera APU integrat in procesor, daca marea majoritate sunt cam slabute, ai nevoie de un gpu dedicat. Pe langa acel fx 6300, un r7 260x OC 128 biti 1gb, sau un GTX 750 Ti rupe tot.

| Iulian_Ghelbere_1999 a răspuns:

Nup

| Rus_Dorin_1998 a răspuns:

Poti juca jocuri mai mici sau cele online noi