| alienkros a întrebat:

Pt gameri. La Razer DeathAdder 2013 cum se schimba dpi, sau nu se poate.

6 răspunsuri:
| Niiiicu a răspuns:

Din soft se schimba dpi, il descarci de pe siteul oficial sau de pe cd-ul primit la cumparare

| Gabi05 a răspuns:

Din softul mousului schimbi dpi.
De ce ai lua un mouse de gaming optic, cand cele pe laser sunt mult mai bune?

Mai ai 10 intrebari pe acelasi subiect.toti ti-am recomandat pe laser si tu te-ai decis pe cel opic.
Decizia e a ta.

| LiviuAlexoiu a răspuns (pentru Gabi05):

+1 la ce a spus gabi

| Niiiicu a răspuns (pentru Gabi05):

+1 nana

| Lynnfield a răspuns (pentru Gabi05):

-1
Şi musurile laser au tot tehnologie optica, difera doar sursa de lumină folosită, diferenta este insesizabila, teoretic este mai bun doar pentru ca poate merge mai bine pe suprafeţe lucioase iar în jocuri nu se foloseşte o sensibilitate mai mare de 3200 DPI, altfel trebuie să alergi prea mult cu el, restul de 50g acceleration, 1000Hz, 16 million color backlight illumination, sunt doar povesti de marketing la fel ca si laserul, nu lumina face un maus bun ci senzorul care oricum este optic!

| Gabi05 a răspuns (pentru Lynnfield):

Ai zis bine dar una e sa ai laser iar alta e sa ai bila.
Oricum sti si tu si eu ca mousul cu laser e mai precis, o tehnoloie mai noua. Daca e gamer inrait atunci mouse cu laser. Daca e office/gaming decent atunci optic.

Candva am trecut de la optic la laser din sigurul motiv ca curatam la bila de imi sareau capacele.De cand am laser, nu am curatat vreodata la el, si merge super.

Nu zic ca nu ai dreptate, dar dca te duci la un gamer sau un jucator pgl vei vedea numai mousi cu laser.