| dudeman13 a întrebat:

Puteti sa imi construiti si me un calculator, adica sa imi trimiteti linkuri cu ce placa de baza, ce procesor... cu un buget de 2600 de lei poate +- 100 de lei
funda cine vrea

16 răspunsuri:
| supermamici a răspuns:

Cel mai bine noteaza-le si cumpara-le saptamana asta de la eMAG e oferta la acest link 25% banii inapoi sub forma de card cadou cu care poti cumpara alte componente: http://bit.ly/promotie-componente-25-cadou

Vei plati astfel cu 25% mai putin (mai exact iti iei procesor si placa de baza, memoria vine gratis cu cardul), iei un hard disk si un blu-ray iti iei o sursa calumea gratis.

Răspuns utilizator avertizat
| SpecialistIT a răspuns:

Salut.

Doresc sa te ajut, daca desigur, si tu esti de acord. Dar, pentru asta, am nevoie eu de ajutorul tau.
Concret: care este bugetul tau MAXIM alocat pentru acest PC? Ai nevoie de carcasa sau monitor? Periferice? Sti ce este overclockul, iar daca stii, vei face asa ceva? Si desigur, nu in ultimu' rand, la ce va fi folosit PC-ul?
Revino cu aceste detalii si te ajut sa iti construiesti cel mai bun PC posibil in banii de care dispui.

Bafta si sanatate.

Sper sa ne auzim.

| SpecialistIT a răspuns:

Uite in 2590 lei ce iti poti lua, ca idee: http://www.mediadot.ro/wishlist/30098/
Ce ti-am pus aici? In primul' rand o carcasa in care sa stea "monstrul" si o sursa care sa-l alimenteze, de calitate, cu certificare 80 Plus si multiple protectii. In al doilea rand, ai 8GB ram care-ti sunt arhisuficienti orice ai face, de la o firme de renume si 1TB stocare, hdd foarte rapid si silentios. Ai un procesor six-core, adica cu 6 nuclee, foarte rapid, PERFECT pentru jocuri si o placa de baza care sa-l suporte. Piesa de rezistenta aici este placa video, echivalentu' in performanta a GTX660 Ti, dar mult mai ieftin, un best-buy desavarsit. Bonus, la aceasta placa video pe care vei putea sa te joci ORICE, primesti 4 jocuri CADOU.
Alte avantaje? La MediaDOT primesti ansamblare total GRATUIT, daca nu ai timp sau nu te pricepi foarte bine la asta.
Tot GRATIS poti cere update de bios la placa de baza, lucru total recomandabil si pe care al trebui sa-l ceri.

Ma bucur ca am putut sa te ajut. Sa te bucuri si tu de configuratia ta noua.
Daca te mai pot ajuta cu ceva, nu ezita sa ma cauti.

Bafta si multa sanatate!

| SpecialistIT a răspuns:

Mare atentie la ITG ala, fii atent in linkul lui exista un voucher, pe scurt, vrea sa te pacaleasca si sa te insele, sa faca bani de pe spinarea ta, recomandand gresit configuratii. Nu il lasa sa-si bata joc de tine.

| SpecialistIT a răspuns:

Adica, uite de exemplu la doar 2733 lei ce poti avea: http://www.mediadot.ro/wishlist/30103/
GTX 660 Ti (jocul Metro Last Light cadou) + 1TB hdd stocare + 8GB ram + super sursa si carcasa + tot ce ai nevoie.
BONUS: ansamblarea o poti avea GRATIS, cat si update de bios la placa de baza tot GRATIS.

De asemenea, iti recomand cu tarie MediaDOT, nu vei fi dezamagit, oamenii sunt profesionisti si seriosi.
Uite ce showroom frumos au: http://www.mediadot.ro/showroom

Repet, nu te lasa pacalit si inselat de acel ITG, uita-te in linkul pus de el, are un voucher, doreste sa-si bata joc de tine si sa faca bani de pe urma ta. Fii destept! De fapt, stiu ca esti destept si nu-l vei lasa sa te calce in picioare.

| SpecialistIT a răspuns (pentru SpecialistIT):

Cat despre magazinu' garaj unde e angajat acest escroc sa te minta si sa te insele, repet, uita-te la voucherul din linkul lui, uite aici: https://www.google.ro/search?q=probleme+pcgarage&oq=probleme+pcgarage

| SpecialistIT a răspuns (pentru SpecialistIT):

Pe scurt, ai acelasi sistem ca cel de la garaj, cu doua mari exceptii: 8GB ram vs 4GB ram si 500GB vs 1000GB. Mai e nevoie de vreun argument?
Bonus peste toate...ansamblarea o poti avea GRATIS, cat si update de bios la placa de baza tot GRATIS.

| Lynnfield a răspuns:

Cate flotări poti sa faci cu limba?

| NeaPopa a răspuns (pentru Lynnfield):

Tu cate poze ai cu tine in baie in fata oglinzii?

| Lynnfield a răspuns (pentru NeaPopa):

Pe toate. happy

| NeaPopa a răspuns (pentru Lynnfield):

De ce? Buda e cel mai fain loc din casa ta?

| Lynnfield a răspuns (pentru NeaPopa):

Mi-am facut poza mie nu casei.

| NeaPopa a răspuns (pentru Lynnfield):

Asa e, dar dupa cum stii, cei de un fel se aduna, si cacatii se aduna in buda!

| GigiManivela a răspuns:

Iti fac eu, dar il vrei de gaming sau pentru office?