| 1Tarzy1 a întrebat:

Recent am achizitionat un televizor smart tv cu diagonala de 109 cm de la horizon. Prima problema ar fi ca pe cutie scrie ca este full hd, dar din pacate acesta nu dispune de grafica asteptata. Iar a doua problema este ca, nu stiu sa pun aplicatii pe el, acesta dispunand de smart, exista aplicatii pentru marca horizon?

Funda

Răspuns Câştigător
| KlaudiuRad a răspuns:

Aplicații se pot pune doar pe astea de firmă gen Samsung sau LG, sau pe smart TV cu android. Pe smart, dacă nu are în meniul smart vreo pagina de unde sa descarci alte aplicații, nu ai cum sa pui. Degeaba e full HD, dacă nu are culorile asa de vii. Și vezi ca la TV doar posturile digitale hd se vor vedea mai bine pe full HD.