| alexsegmerean a întrebat:

Recent am inlocuit ecranul la un HTC desire 310, era un pic spart dar mergea bine. Dupa ce am inlocuit ecranul am observat ca tastez foarte prost, nu mai nimeresc spacebar-ul si literele, si trebuie sa apas incet pe taste sa pot sa scriu ceva coerent.
De la ce poate sa fie problema de la ecran sau de la mine, pentru ca imi aduc aminte ca puteam sa tastez destul de repede inainte sa inlocuiesc ecranul.

Răspuns Câştigător
| halogen001 a răspuns:

E clar ca e de la noul ecran sau de la procedura de instalare a ecranului din moment ce mergea mai bine cu ecranul original.

| alexsegmerean explică (pentru halogen001):

Ceva recomandare? Cum pot rectifica defectul ăsta? Practic e imposibil de tastat rapid, trebuie sa tastez usor cu un singur deget.

2 răspunsuri:
| halogen001 a răspuns:

Nu cred ca se poate face ceva. sad
Presupun ca asa e noul ecran, de o calitate mai proasta.