| JulesDC a întrebat:

am o tableta eboda, din aceea de care s-a dat pe puncte la Petrom. Sunt foarte nemultumita de tableta, in fine. nu asta este problema laughing Mi s-a crăpat ecranul la ea si tableta este inca in garantie, credeti ca îmi va fi reparata in garantie daca ecranul este spart din vina mea. (touchsceenul mergea foarte prost, asa ca am apăsat Putin mai tare si brusc si am observat cum s-au facut niste crăpături in ecran...)

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu va fi reparata de garantie, aceasta acopera numai defectiunile tabletei, nu cele produse de utilizarea necorespunzatoare.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu iti repara nimic pe garantie, si nu merita sa dai niciun leu sa repari petarda aia de tableta

| dannyel86 a răspuns:

O poti repara doar pe cheltuiala ta. Nu e alta cale. Nu opereaza garantia, din pacate.

| daassh a răspuns:

Nu, garantiile nu acopera asemenea problema, daca citesti garantia, ai sa vezi in ce cazuri este acceptata tableta in garantie, asa ca nu ai decat sa o duci la un gsm si sa-ti schimbe touchscreen-ul, dar va fi destul de costisitor.Succes!

| AdycuThebest a răspuns:

Nu cred ca poti rezolva cu gatantia... daca e spart....arunca tableta...e un rahatel de tableta.hee hee)

| JulesDC explică (pentru AdycuThebest):

Stiu ca e asa, doar ca are nevoie tatăl meu de ea. laughing

| AdycuThebest a răspuns:

Garantia...