| DestinyDD a întrebat:

Revin cu fereastra enervanta care imi apare pe desktop cand aprind laptopul cu locatia:
C:/WINDOWS/SYSTEM32/CMD. EXE
Cica problema nu e de la Windows ci trebuie sa intru in run sa deschid msconfig si sa debifez cmd sau ceva de genu numai ca nu gasesc cmd asta.
Idei?

6 răspunsuri:
| jabiilord a răspuns:

Intra in start --> run--> msconfig --> startup si acolo debifezi tot in afara de antivirus si firewall in cazul in care ai.
Dai restart si vezi daca iti mai apare. Daca iti mai apare poate fi si de la altceva gen procese, windows update eronat... sau mai intreaba si pe aici: http://www.tutorialepc.ro

| JaJe a răspuns:

Nu prea am priceput problema ta mai exact, dar din cate am inteles eu, cauti optiunea CMD, in cazul asta START > RUN > scrii CMD si dai Enter, atunci ti se va deschide Command Prompt

Insa daca vrei sa debifezi ceva din Msconfig, faci acelasi lucru, START > Run > Msconfig (apoi dai enter) > Startup (la fereastra care iti va aparea) si debifezi optiunea dorita, si ok. (ca sa aiba efect e nevoie de un restart.

Daca ai nevoie de ceva, sunt la dispozitia ta. (PM me)

| Vooortex a răspuns:

Instaleaza windowsu din nou si gata

| Blagandrey a răspuns:

Singura solutie ar fi sa reinstalezi Windowsul si ai scapat de problema.

| Marinake a răspuns:

Cel mai sigur ceva/cineva ti-a sters programul CMD.Ca sa fii sigur intra in My Computer/Folder Options si aici bifezi show hidden files and folders. Dupa asta te duci in C:\Users\Default User\Start Menu\Programs\Accessories.Acolo trebuie sa fie un fisier Command Prompt. Daca nu este, trebuie reinstalat Windows

| JIGHIRUS a răspuns:

Cred ca trebuie sa stergi cmd.exe virus! e localizat in windows/system 32 folder! daca nu ma insel! la mine a mers! mi-a aparut dupa ce am instalat windows-ul si nu imi dadea voie sa instalez nici un program nici antivirusul! sper sa fie de folos si tie! bafta!