| Annitu a întrebat:

Revin cu intrebarea :cum si cu ce program pot modifica viteza unei melodi? dar... spuneti-mi toti pasii.

Răspuns Câştigător
| kllass a răspuns:

Hai sa jutam un fan Steaua. Te duci pe melodie, dai click dreapta alegi open with si alegi sa deschizi cu VLC media player(daca nu-l ai il aduci usor dupa net)Bun, acum dupa ce s-a deschis in vlc o sa-ti apara interfata, jos in interfata ai trei casetute 1 cu numele melodiei alta unde scrie1. 00x si alta cu timpul dr redare. Tu te duci pe caseta unde scrie 1. 00x apesi pe ea si iti va apare o,, scara,,. De acolo selectezi viteza, mai mare sau mai mica.Bafta.http://www.videolan.org/mirror-geo.php?file=vlc/1. 0. 2/win32/vlc-1. 0. 2-win32. exe

3 răspunsuri:
| Ciprian Ionut a răspuns:

Virtual dj cred ca e cel mai bun pentru a face asta

| whitehair a răspuns:

BPM.La fiecare din cele doua playere ai in partea dreapta cate doua slidere:pitch si tempo. Misti in sus sau in jos pe cel de tempo si obtii ce vrei tu.Succes

| vinhotse a răspuns:

Puteți folosi VLC.

Cum să folosiți tastele rapide pentru a menține controlată viteza de redare a VLC?

Pasul 1. Descărcați și instalați VLC media player pe computer dacă VLC nu este unul dintre software-ul dvs.

Pasul 2. Deschideți VLC media player pentru a adăuga fișiere video. Sub opțiunea de meniu „Media", puteți vedea un „Fișier deschis" pentru a căuta fișiere media pentru redare.

Pasul 3. Amintiți-vă tastele de comenzi rapide pentru ajustările vitezei de redare VLC. Pentru a accelera viteza de redare, găsiți și apăsați „]" de la tastatură. În timp ce solicitați reducerea vitezei, apăsați tasta „[", care este simbolul opus celui precedent. Va apărea o fereastră cu informații despre modificarea vitezei de redare VLC care va apărea în partea dreaptă sus a interfeței de redare. Poate fi de 3, 00x sau 0, 80x sub controlul dvs.

Pasul 4. Reveniți la viteza normală dacă doriți. În cazul persoanelor care au nevoie doar de schimbarea vitezei video VLC pentru o perioadă scurtă de timp, există o cale de întoarcere rapidă la viteza standard. Țineți apăsată tasta „=" pentru a reveni la redarea implicită.

Iată mai multe opțiuni pentru a modifica viteza de redare. Vă rugăm să luați un cec.