| StefStefStef a întrebat:

Router.ul trebuie neaparat legat la un pc? sau vine cablu principal bagat in el si atat... ma pot conecta prin wifi dupa tableta?

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ca sa ai semnal wireless la tableta nu este obligatoriu sa conectezi router-ul la pc.

| CataC a răspuns:

Salut
Trebuie agat in pc doar initial, pentru a-l configura, apoi poti avea wireless cu sau fara pc.
Daca nu ai pc apeleaza la un prieten cu laptop, dureaza 30 min configurarea.
Bafta

| DiannaDia a răspuns:

Trebuie bagat neaparat.Da. Poti sa te conectezi.

| charleslouboutin a răspuns:

Nu trebuie sa fie conectat la niciun pc. Trebuie sa il conectezi la pc pana il configurezi. Apoi ai cablul de net bagat in router si te poti conecta doar pe wireless daca vrei.

| OoOAkaTZukyOoO a răspuns:

DA!
Pc-ul trebuie sa aiba conexiune la internet. Trebuie sa bagi cablul de internet in router, iar cablubul de la router il bagi in pc.

| Brieezer a răspuns:

Da! te poti conecta prin wifi cu tableta!

| StefStefStef explică:

Deci un cablu de la rds intra in router si alt cablu alimentarea, si gta am wireless? big grin

| DonyHD a răspuns (pentru StefStefStef):

Da, trebuie doar sa fie routerul pornit si sa bagi cablul de net si optional sa ai si setarile facute dar nu e neaparat.