| Alexboss121 a întrebat:

Ar merita sa platesc in rate la altex un laptop in jur de 3.000 lei?
https://altex.ro/......HQ9HEX00S/
Daca da pot plati rata lunara la un paypoint?
(Merge sa il iau precizand ca lucrez parttime?(sunt student)

16 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu te lua dupa cei ce spun ca nu merita in rate! Cu cardul BRD (nu BRD Finance IFN SA!) ai pana la 36 de rate fara dobanda. Daca ai venituri salariale mergi la ei si cere un card! http://bit.ly/2CZBASx

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu, sub nicio forma nu merita sa platesti in rate.
la rate pe 1 an platesti deja 50% in plus la laptopul ala.

| Frank51 a răspuns:

Ar merita dacă ai dobândă zero.

| dinaprilie a răspuns:

? Daca doar asa ti-l perimiti si iti este necesar.ia-l!

| Alexboss121 explică (pentru dinaprilie):

Pot sa il iau la pret intreg dar as vrea sa bag bani si in medidatii de asta m ar tenta

| nicunicu3 a răspuns (pentru Alexboss121):

Atunci alege una, fiindca o sa ramai fara niciuna, laptopul ramane in magazin, dar bacul nu

| Alexboss121 explică (pentru nicunicu3):

Bine punctat

| SasaSasa2000 a răspuns:

Salut eu am un HP Pavilion: https://www.flanco.ro/......e-dos.html

Și vreau să ați zic că îmi pare râu de banii pe care i-am dat pe el, eu am dat 3500 RON, dar și acum îmi pare râu de bani, aveam de gând să joc GTA V, însă m-am plictisit repede.
Dacă tot vrei sa scapi de bani ăia investeștei în ceva ce ăți poate crea un venit. gen un Hobby sau un Job care să ați placă, pa.

| SasaSasa2000 a răspuns (pentru SasaSasa2000):

Deci nu, Fără rate! Și încercă să găsești ceva mai ieftin. mai lași puțin din dorințe și poate împaci dorința cu nevoile.

| SasaSasa2000 a răspuns (pentru SasaSasa2000):

Nu ai nevoie de 16 GB RAM, crede-mă.

| Alexboss121 explică (pentru SasaSasa2000):

Asta am spus sus dar vreau sa fac asta pe cat mai multe ramuri pot, il vinzi? rolling on the floor))

| Alexboss121 explică (pentru SasaSasa2000):

Sunt programele interesante ce au nevoie de niste piese decente, de acolo pot invata multe, de asta as dori sa il iua, dar si pentru gaming happy multumesc frumos pentru timpul acordat

| SasaSasa2000 a răspuns (pentru Alexboss121):

Nu îl vînd big grin
Treaba ta ce faci cu bani tăi, dar ai grija sa nu î-ti pară rău mai târziu.

| nicunicu3 a răspuns:

Nu,mai bine strangi bani decat sa ai rate la stat e ca si cand ai fura si platesti dublu

| Alexboss121 explică (pentru nicunicu3):

Multumesc, o sa tin cont de asta!