| averde14 a întrebat:

Sal all.
Am cumparat o statie http://www.emag.ro/......EDW4DBBBM/ are 450w pe 8 ohmi. Intrebarea mea este, daca ii punem boxe potrivite puterii ei de la ce distanta se aude aceasta statie pe timp de noapte/zi.
Face fata la un club?

Răspuns Câştigător
| AdrenalinTm a răspuns:

Face fata la Bar mini club, trebuie sa te uiti in cartea ei sa vezi cati decibeli are
ca sa-ti faci o idee cam 150 de oameni care tipa cat pot de tare produc 100 Db(decibeli)

1 răspuns:
| sltlp a răspuns:

Nu e potrivita intr-un club laughing) Daca era asa, isi faceau toti sonorizare cu 1000 lei de club.