| Ady2Slayer a întrebat:

Sal, am achizitionat un Acer aspire v3-772g astazi, am bagat windws 8 si 8.1, imi vede cd-urile la boot cu 8, 8.1, dar daca vreau sa instalez pe el windows 7 nu mi-l vede, stiti cumva cauza? La boot nu mi-l vede ca pe win. 8... Numai apare acea optiune cu " press any key to boot from a cd/dvd. "

1 răspuns:
| gelu1970 a răspuns:

Nu e vina ta. e vina nenorocitilor de la Acer si celor de la Microsoft caci vor sa vanda w8. intra in bios si dezactiveaza mode UEFI. activeaza legacy mode. o sa vezi ca o sa te lase sa instalezi w7.
Bafta.