| Mihai_Răileanu_1991 a întrebat:

am o unitate si cand o deschid...sta 10 minute si se inchide sad ce ar putea avea?

Răspuns Câştigător
| Generalul a răspuns:

Cel mai probabil se stinge automat datorita temperaturii. Instaleaza Everest si vezi la cate grade ajunge procesorul sau placa grafica. Daca ai probleme la capitolul asta, curata-l bine si aplica un strat nou de pasta siliconica intre procesor si cooler. Optional lasa si carcasa deschisa pentru o racire mai buna.

8 răspunsuri:
| Mihai_Răileanu_1991 explică:

Se invart toate cooler-ele ...doar ca se inchide cand are el chef straight face am pus si alta sursa si tot asa. Hard-ul il citeste in bios...am reusit sa intru in windows

| VreauSaRad a răspuns:

Iti instalezi windowsul din nou, il desfaci il cureti de praf la coolere la placa video.Nu ar trebui sa se mai stinga dupa. Daca o face du-l la un service.Te-am ajutat?

| cristianox10 a răspuns:

S-ar putea sa ai un virus care iti stinge pc dupa 10 min

| endeavour a răspuns:

Ori windowsul tau e expirat...si din chestia asta se opreste.

| Dragos_5226 a răspuns:

Pune windowsul din nou si da nu merge inseamna ca ti s-a stricat ceva in el ( Sursa, Hard Disk)

Incearca sa deschizi calculatorul si sa il cureti de praf, mai ales la ventilatorul.

FUNDA!

| 17yearsfotbalplayer a răspuns:

Nu are racire buna... s-a stricat un cooler... sau e plin de praf, curatal pune-i un cooler nou care sa faca fata si o sa vezi ca o sa mearga.
funda?

| dloer a răspuns:

Salut..Si eu am fost in aceeasi situatie in care esti si tu..Ar fi indicat sa-ti pui windows`ul din nou, de preferat "XP"..sau Windows 7 daca ai memorie, ma refer la RAM, procesor etc..Deci nu te speria, ca se poate rezolva. Sfatul meu e, sa nu-l duci la un amator sa-l deschidabig grin.

| Mihai_Răileanu_1991 explică (pentru dloer):

Nu reusesc sa il instalez ca se inchide