| anonim_4396 a întrebat:

Sal, am si eu o problema : am o plasma Hitachi cu port Usb unde conectam un hard extern de 2 Tb ( 2000 Gb ) prin cablu usb conectat la plasma, hardul are sursa lui adica trebuie bagat in priza si chiar este.Problema este ca de la un timp de vreme imi deconecteaza plasma hardul extern. dc?

Răspuns Câştigător
| Kattan a răspuns:

Ma refeream daca se mai aude sau mai are led-ul aprins, nu neaparat daca este bagat in priza.
Pai daca de la priza nu este, de la cablul USB nu este, ramane portul de la televizor.
Mai are vreun port USB televizorul? Sau verifica setarile plasmei, poate are ceva pentru USB.

4 răspunsuri:
| Kattan a răspuns:

Hardul ramane alimentat?
Ai incercat cu alt cablu USB?
Pe calculator se intampla la fel?

| Emanu a răspuns (pentru Kattan):

Da hardul ramane, alimentat. am incercat si cu alb cablu usb merge ce merge si mi'l deconecteaza. la caculator nu face chestia asta.

| Kattan a răspuns (pentru Emanu):

Ma refeream daca se mai aude sau mai are led-ul aprins, nu neaparat daca este bagat in priza.
Pai daca de la priza nu este, de la cablul USB nu este, ramane portul de la televizor.
Mai are vreun port USB televizorul? Sau verifica setarile plasmei, poate are ceva pentru USB.

| Emanu a răspuns:

Deci... cablul usb de la hardul extern era imbinat printr'un cablu adaptor usb si am impresia k nu isi lua suficient curent si de asta mi se deconecta hardul. am scos adaptorul usb de la hard si am pus hardul direct conectat la plasma si l'am folosit in jur de 3 h fara nici o problema. mersi mult

| Emanu a răspuns:

Plasma are un singur usb, am cam rezolvat problema acum sa vedem cumreactioneaza la a 2 aprindere a lui. si beculetul la hard statea aprins doar atat